Сто можливих

Posted on:10 червня 2014 р. at 00:00

Це одна з найпоширеніших літературних ігор. Залежно від підготовки, учасники гри домовляються, на скільки понять відповідатимуть, починаючи кожну відповідь з якоїсь певної літери. Можна взяти, приміром, такі десять понять:

  1. Письменник.
  2. Поет.
  3. Композитор.
  4. Учений.
  5. Назва літературного твору.
  6. Рослина.
  7. Тварина.
  8. Явище природи.
  9. Місто.
  10. Ріка.

Цей список понять пишуть чіткими літерами на великому аркуші паперу. Один із учасників гри називає літеру, і за його сигналом усі записують на своїх аркушах відповіді на поставлені запитання. Припустимо, домовились писати на літеру «М», кожен намагається якнайшвидше заповнити усі десять рядків. Ось як заповнив свій аркуш один з учасників гри:

  1. Маковей.
  2. Малишко.
  3. Майборода.
  4. Максимович.
  5. «Мати».
  6. Мімоза.
  7. Морж.
  8. Метелиця.
  9. Мелітополь.
  10. Міссісіпі.

Той, хто перший написав усі відповіді, каже: “Стоп!” Усі мусять покласти ручки, не дописуючи більше жодного слова, по черзі зачитати свої відповіді. Однакові відповіді слід викреслити (тому можна заздалегідь писати по кілька відповідей на кожне питання, щоб мати запасні слова). Після першого туру так само грають на другу задану літеру, потім на третю і так далі, всього десять разів. Отже, кожен має змогу набрати сто очок. Очки підраховують після закінчення гри на останню, десяту літеру.